Sarımsak Yanığı Nasıl Geçer?

Sarımsak Yanığına Ne İyi Gelir?

Vücudunuzda sarımsak yanığı oluştuysa ve sarımsak yanığı nasıl geçer diye merak ediyorsanız, sarımsak yanığına ne iyi gelir sorusunu cevapladığımız bu yazımız tam sizlere göre. 

Sarımsak Yanığı Nasıl Geçer?

Vücunuzda sarımsak yanığı oluştuysa panik yapmayın,  sarımsak yanığıyla karşılaştığınızda sarımsak yanığı tedavisi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz:

  • Sarımsak yanığı oluşan bölgeyi soğuk su altında en az 15 dakika bekletmelisiniz.
  • Sarımsak yanığına bitkisel yağ iyi gelir diyenler var kesinliklikle yanığa bitkisel yağ sürmemelisiniz.
  • Her şeye iyi geldiği gibi sarımsak yanığına da iyi gelen kantaron yağını kullanabilirsiniz.
  • Yanığın oluştuğu bölgeye silverdin adlı kremi doktorunuza danışarak sürebilirsiniz.

Tüm bu yukarıda bahsedilen tedavilere vücudunuz eğer cevap vermiyorsa kesinlikle bir cildiye doktorundan randevu alabilir, sarımsak yanığı tedavisine başlayabilirsiniz.Sarımsak Yanığı Nedir?

Sarımsak eğer doğru kullanırsanız, cildiniz için sizlere büyük bir yarar sağlar fakat henüz sarımsak yanığıyla karşılaşmadıysanız dikkat etmiyor olabilirsiniz, sarımsak yanığı ciddi cilt problemlerinden biridir.  Vücudunuzda siğil vb. yarıklar varsa, bu yarıklara tedavi amaçlı sarımsak sürerseniz, buralarda çok fazla acı, acı geçtikten sonra da iz oluşur, oluşan bu ize sarımsak yanığı denir.


Sarımsakla alakalı başka yazılarımızı okumak istiyorsanız sarımsağın faydaları ve sarımsağın cilt için faydaları yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski