Kahve Telvesi Maskesi ve Cilde Faydaları

Kahve Telvesi Peeling’i ile Cilt Bakımı

Türk kahvesini diğer kahvelerden ayıran en önemli özelliği kahve telvesidir. Filtrelemeye ihtiyaç duymadan dibe çöker ve telvesi içilmez bu sebeple de diğer kahvelerden daha az kafein içerir ve hazmı kolaylaştırır. Türk kahvesinin içimi lezzeti ve tüketildiğinde ki faydaları haricinde birde kahve telvesi maskesikahve telvesi peeling’i  gibi cildi pürüzsüzleştirme ve cilt bakımı sağlayan cilde faydaları bulunur.

kahve telvesi maskesi

Kahve Telvesi Maskesi ve Faydaları

Kahve telvesinin cilde birçok faydası bulunur. Cildi parlaklık kazandırır, pürüzsüzleştiricidir, gözenekleri küçültür, sivilce oluşumunu engeller, ciltteki ölmüş deriyi atar, canlandırıcı etkisi sayesinde özellikle gözaltı bölgesindeki deriyi canlandırır ve gözaltı morluklarına iyi gelir. Çeşitli cilt tipleri için farklı kahve telvesi maskesi vardır. Aşağıda bu maskeleri bulabilir ve uygulayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Kahve Telvesi Maskesi

Malzemeler
 • 1 tatlı kaşığı yoğurt. ( Doğal yoğurt yada ev yoğurdu daha uygun olacaktır.)
 • 1 çay kaşığı kahve telvesi.
 • 1 çay kaşığı yulaf. ( Toz haline getirilmiş olmalı.)
 • 1 çay kaşığı doğal bal.

Tarif ve Uygulanışı; Bütün malzemeleri homojen şekilde karıştırdığınızda krem kıvamında bir karışım elde edeceksiniz. Bu karışımı cildinize güzelce yedirerek ve bir tabaka oluşturarak sürün ardından 20 dakika kadar kahve telvesi maskesini bekletin süre sonunda ılık su ile cildinizi güzelce temizleyin.

Faydası; Bu maske hem cildinizi oldukça nemlendirecek hem de besleyecektir. Çok kuru bir cilde sahipseniz haftada 1 ya da 2 kere maskeyi uygulayabilirsiniz.

kahve telvesinden maske
Yağlı Ciltler İçin Kahve Telvesi Maskesi


Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı kahve telvesi.
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu. ( Limon suyunun konsantre olmamasına ve taze sıkılmış olmasına dikkat edin.)
 • 1 yemek kaşığı süt ya da 2 yemek kaşığı yoğurt. ( Süt ve yoğurdun da doğal ve günlük olması önemli.

Tarif ve Uygulanışı; Tüm malzemeleri güzelce karıştırın elde ettiğiniz karışımı yumuşak bir fırça yardımıyla ya da pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın 25 dakika kadar bekletin ve ardından ılık suyla durulayın.

Faydası; Bu kahve telvesi maskesinin içeriğinde limon suyu olduğu için ciltteki yağı azaltır ve sivilceleri kurutur. Ayrıca bu maske yağdan parlayan ciltler için oldukça faydalıdır. Parlamayı azaltır ve siyah noktaları kurutur.

Cilt Sıkılaştırıcı Kahve Telvesi Maskesi

cilt sıkılaştırıcı kahve telvesi maskesi

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı bal.
 • 1 yemek kaşığı kahve telvesi.

Tarif ve Uygulanışı: 1 yemek kaşığı bal ufak bir kapta ve kısık ateşte ısıtılır bal ılık kıvama gelene kadar bekletildikten sonra 1 yemek kaşığı kahve telvesi ile karıştırılarak hafif akışkan bir karışım elde edilir. Bu karışım cilde yedirilerek bir tabaka halinde sürülür ve 20 dakika bekletildikten sonra ılık su ile temizlenir.

Faydası; Her cilt tipi için uygun olan bu kahve telvesi maskesini kuru ciltlerde rahatlıkla uygulayabilir. Gözenekleri küçültmesi ve cildi pürüzsüzleştirme etkisi sebebiyle oldukça faydalı bir maskedir. Haftada iki kere uygulayabilirsiniz. 3. Uygulayıştan sonra farkı göreceksiniz.

Yorgun Ciltler İçin Kahve Telvesi Maskesi

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı kahve telvesi.
 • 1 adet yumurta.
 • 1 çay kaşığı tuz.
 • 1 çay kaşığı bal.
 • 1 çay kaşığı toz kesme şeker.

Tarif ve Uygulanışı; Tüm malzemeler karıştırılır ve macun kıvamında bir karışım elde edilir bu karışım göz çevresine gelmeden tüm cilde uygulanır. En az 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile cilt temizlenir ve ardından tonik ile silinir.

Faydası; Bu kahve telvesi maskesi özellikle cildi derinlemesine temizler ve cildi canlandırır. İçeriğinde bulunan yumurta sayesinde cildi besler.

Sivilceli Ciltler İçin Kahve Telvesi Maskesi

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı toz kakao.
 • 1 yemek kaşığı kahve telvesi.
 • 1 yemek kaşığı bal.
 • Yağlı bir cilde sahipseniz 1 yemek kaşığı limon suyu, kuru cilde sahipseniz 1 yemek kaşığı yoğurt.

Tarif ve Uygulanışı; Tüm malzemeler karıştırılır ve ardından cilde masaj yaparak uygulanır. 25 dakika yüzde bekletilerek süre sununda ılık suyla temizlenir ve ardından tonik uygulanır.

Faydası; Bu kahve telvesi maskesinin içeriğinde bulunan kakao iyi bir antioksidandır. Kakao kahve ile bir araya geldiğinde ise iyi bir cilt temizleyici ve sivilcelere etkili bir çözüm olacaktır.

Kahve Telvesi Peelingi

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı kahve telvesi.
 • 1 yemek kaşığı toz esmer şeker.

Tarif ve Uygulanışı: Toz şeker ve kahve telvesini güzelce karıştırın buradaki her iki üründe peeling için mükemmel doğal ürünlerdir. Hazırladığınız karışım ile ya yüz fırçası ile yada parmak uçlarınız ile çok bastırmadan masaj yaparak uygulayın. 10 dakikalık bir fırçalama yeterli olacaktır. Ilık su ile durulayın ardından tonik ve nemlendirici uygulayın.

Faydası; Uygulamış olduğumuz peeling doğal olması sebebiyle cildinizi kimyasal peelinglerin ciltte oluşturacak tahribinden kurtarır. Ayrıca kolay uygulanması sebebi ile haftada iki kere uygulayarak tüm cilt kusurlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski