Göz Altı Morlukları Maske İle Nasıl Giderilir?, Göz Altı Torbalarına Ne İyi Gelir?

Göz Altı Morlukları, Torbaları, Kızarıklar Nasıl Geçer, Evde Hangi Doğal Maskeler İyi Gelir?

Göz altı torbaları ve morlukları için tüm bilgileri bir araya aldık. Yazımızda tıbbi, bitkisel tedavi çözümleri ve gözaltı morlukları nedenleri bulunuyor;

göz altı morlukları nasıl geçer

Göz Altı Morluklarının Nedenleri:

 Göz altı morluğunun sebepleri arasında en önemlisi genetik ve yorgunluk, uyku düzenidir. Göz altları neden morarır sorunuzun ikinci cevabı ise kansızlık olabilir.

Genetik Görülen Göz Altı Morluğu: Genellikle açık benizli denilen, ten rengi beyaz olan insanlarda göz tabakası daha ince bir yapıya sahip olmakla beraber damarlarda bulunan göz altının mor görünmesine yol açar. Bunun tıbbi tedavisi derinin altına dolgu maddeleri ve kapatıcı enjekte edilmesiyle saylanır.

Kansızlık: Vücutta normal düzeyde bulunmayan kansızlık olarak tabir edilen bir hastalık olabilir. Anemi hastalığı yüzü, cildi yıpratmakta ve soluk görünmesine neden olur, şuradaki kan yapan besinlere bakınız.

Alerjik Reaksiyonlar: Devamlı olarak göz, burun akıntısı şikayeti çeken bireylerde görülen göz etrafında kan birikmesi, kan damarlarını şişirir ve daha çok belirgin olmasını sağlar. Ayrıca çeşitli alerjik reaksiyonlarda gözaltı morluklarına neden olabilir.

Göz Altı Morlukları Neden Olur


Göz Yorgunluğu: Sürekli olarak bilgisayara veya büyük ekran televizyona bakmak bu şikayetleri arttırır. Direk bir noktaya uzun süre bakmak göz etrafındaki kan akışını yavaşlar, buna bağlı olarak göz etrafında bulunan damarlar kan birikmesine nedenolur.

Uyku Düzeni: Genellikle çocuklarda ve az uyku uyuyan kişilerde sıkça göz altında morluk görünmektedir. Yetişkinlerde ise bunlar göz altı torbaları olarak ilerleyebilir. Ayrıca stres, yanlış beslenme göz altı torbaları nedenleri arasındadır.

Kimyasal peeling ve lazer tedavisi ile yapılan tedavi yöntemi; göz etrafında bulunan deriyi tazeleyerek daha sağlıklı ve parlak olmasını amaçlar.

Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir: 

göz altı morlukları nasıl geçer

Göz altlarındaki  morlukları geçirmek için aşağıdaki bitkisel tedavi yöntemleri iyi gelir. Morluklar nasıl geçer sorusunun en önemli cevabı ise; düzeli uyku ve tedavi sürecinde yardımcı olacak evde yüz maskesi tarifleri. Aşağıda morlukları geçirmek için doğal tedavi maske yapılışı verilmiştir, bu yöntemleri yaparken vücudun yorgun, bitkin ve uykusuz olmadığından emin olursanız göz altı torbaları için kesin çözüme ulaşabilirsiniz.

Göz altı morlukları yukarıda açıkladığımız gibi genetik bir duruma bağlı ise aşağıdaki evde yapılan maske tarifi ve bitkisel tedavi yöntemleri işe yaramayacaktır. Bunun için bir Dermatoloji Uzmanı ile görüşmelisiniz. Bu sorunu sadece tıbbi tedavi yöntemleri ile kesin çözüme ulaştırabilirsiniz; Aşağıda göz altı torbalarıkızarıklık ve morluklara iyi gelen bitkisel maske tarifleri verilmiştir;

Göz Altı Morluğu Doğal Yöntemler ile Nasıl Geçer?

Çay Banyosu Tedavisi: 

Çay, bu soruna en iyi gelen doğal yöntemlerin başında gelir. Evde doğal hazırlanan çay banyosu göz altı morlukları geçirmek için kullanılır. Göz altı torbaları ve halkalar içinde etkili olan bu bitkisel yöntem şu şekilde yapılır: Lipton veya kullandığınız bir poşet sallama çayı şıcak su dolu bardağa koyun.

Demlendikten sonra buza yatırın ve göz altlarına koyun. Tekrar edebilirsiniz. Göz altı şişmeleri, kızarıklar, torbalar ve morluklara iyi gelir.

Papatya Kürü Morluklara İyi Gelir: 

Yaklaşık yarım çay bardağı sıcak suyun içine kurutulmuş papatya atın ve yaklaşık 15 dakika demleme için bekleyin. Demleme işlemi bittikten sonra kürü süzüp, pamuk yardımıyla gözlerinizde bekletin, bu işlemi kür bitene kadar tekrar edebilirsiniz. Göz altı kızarıklığı ve morluklara iyi gelen bitkisel kür tarifidir.

Buz Kompleksi:

 Yüzü soğuk suyla yıkamak morluklara iyi gelen diğer tedavi yöntemidir. Ayrıca, geceleri göz altlarına buz kompleksi uygulayabilirsiniz fakat uzun süre bekletmeyin. Resimdeki gibi soğuk havlu ile uygulayabilirsiniz.

Göz Altı Morluğuna Zeytin Yağı İyi Gelir mi: 

Evet göz altı morluğuna zeytinyağı iyi gelir. Yukarıdaki tarif gibi pamuk yardımıyla uygulayabilirsiniz.

Rezene Yaprağı Çayı: 

Öğütülmüş 1 küçük kaşık rezene yaprağını 1 bardak suda kaynatın. Ardından bu karışımı göz çevresinde bulunan kızarıklık veya morluklara sürün. Rezene içinde çeşitli vitamin ve mineraller sayesinde bu şişkinlikleri ve mor halkaları doğal tedavi eder.

Patatesli Nane Maskesi:

 Patates göz çevresinde oluşan kızarıklık, göz altı halkaları, morluklar ve torbalarına iyi gelir. Evde hazırlanan bu gözaltı maskesi için;

Tarifi için gerekli malzemeler; 1 tane patates, bir tutam maydanoz, 4 adet taze nane.

Yapılışı: Patates blender yardımıyla öğütüldükten sonra taze nane ve maydanoz eklenip tekrar karıştırılır. Yaklaşık6-7 dakika buzlukta soğutulması sağlanır ve göz altına uygulanır. Bu maskenin amacı; morluklar, kızarıklık ve torbaları yok etme özelliğidir.

Göz Altı Morluklarına Çözüm Önerileri

Alkol vücudun direncini düşürerek metabolizmanın farklı çalışmasına neden olur. Hem alkol alıp hemde az uyku ile duruyorsanız gözaltı morarması görülmemesi içten bile değil. Hatta bu morlukları gözaltı torbaları haline dönüşebilir.

Uykusuzluk göz altlarında morarma ve gözaltı torbaları yapar, bunun dışında sürekli ve uzun olarak bilgisayara bakmak, büyük ekranda televizyon seyretmek gözlerde morluk yapabilir.

Strese bağlı sıkıntı, düzensiz yemek saatleri, ileri derece aç kalmak vücut performansını düşürmekle beraber gözaltında torbalanma ve kızarıklığa sebebiyet verebilir.

Kan yapan besinler tüketmek bir nebze de olsa probleminizi gidermeye yardımcı olacaktır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski