Ağız ve Dilde Çıkan Afta Ne İyi Gelir ve Aft Nasıl Geçer

Aft Nasıl Giderilir, Afta İyi Gelen İlaçlar ve Bitkisel Tedavi

Ağız içinde, dilde, dudakta, diş yanında (damakta) çıkan afta ne iyi gelir, hangi bitkisel çözüm yöntemi ile aft nasıl geçer ve iyi gelen aft ilacı isimleri yazımızda;

aft nasıl geçer

Aft Tedavisi İçin İbrahim Saraçoğlu Tavsiyesi: Batı Karadeniz’de yetişen ve internette satılan ekşikara dutu isminde bir dut çeşidi var. Bu meyve afta iyi geliyor ve aft çıkmasını inanılmaz derece engelliyor. Özellikle sıkça bu sorunları yaşıyorsanız bitkisel aft tedavisi için ekşikara dut en önemli kesin çözüm olarak vurgulanıyor. Bazı köylüler sayesinde doğal şuruplarını da alabilirsiniz.

Aft Neden Çıkar: Vücut direncinin düşüklüğü, bağışıklık sisteminin düzgün çalışmaması ağızda çıkan yaralara, beyaz aftlara neden olabilir. B ve B-12 vitamini eksikliği, folik asit, demir eksikliği afta neden olur. Bunun yanında stres de aft neden çıkar sorusunun cevabı arasındadır. Çok asitli örneğin; turşu, sirke gibi etkenlerde neden olabilir. Ağız içinde, dilde, yanakta aft çıkması nadir olsa da Behçet hastalığı belirtileri arasındadır. Beyaz uçlu kabarcık şekilde görülen ağız yaraları kimi zaman uçuk ile karıştırılır fakat ikisi de farklı sorundur. Aft bir bakteri ve virüs sonucunda ortaya çıkmaz. Uçuk (Herpes Simpleks) bir virüs sonucu çıkar.

aft nasıl geçer

Ağız Yaraları, Afta İyi Gelen Bitkiler ve Doğal Tedavi ile Aft Nasıl Giderilir;

Yoğurt Otu: 2 tutam (5-6 Gram)  bir bardak suda 5-6 dakika kaynatılır ve soğuduktan sonra ağızda gargara yapılır. Ağızda çıkan aftlar nasıl geçer sorusuna karşılık İbrahim Saraçoğlu’ nun verdiği cevaptır. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirmek ve B-12 vitaminini yeterince vücuda almak tedavi yöntemleri arasında.

Limon Suyu: 1 çay kaşığı kadar taze sıkma limon suyunu ağzınıza atıp gezdirin. Bu tedavi yöntemi ağzı biraz yakabilir fakat gerçekten iyi geliyor.

ağız yarası nasıl geçer

Ekşikara Dut: İçerisinde 2 adet doğal çok faydalı Glikozit ve 2 tane de Steroid vardır. Bunun sonucunda oluşan Saponin afta iyi gelir ve en iyi bitkisel tedavi çözümü olarak bilinir. Vücuttan aft tamamen atılır. Uçuk tedavisi için de kullanılabilir.

Afta İyi Gelen Feridun Kunak Bitkisel Kürü: 1 bardak su cezveye konur, üzerine bir tutam adaçayı (yarım avuç) atılır. 1 dakika kaynatılır (kaynadıktan sonra) ve 1 dakika demlenir. Süzdükten sonra 1 tatlı kaşığı ozon yağı, 1 çay kaşığı karbonat ve tuz konulup ılık şekilde gargara yapmak aftı geçirir. Tansiyonu olmayan bitkisel kürü yutabilir, bir sakınca yoktur.

ağız yaralarına iyi gelen doğal çözümler

Ağız Yaraları ve Afta Ozon Yağı:
 Af nasıl giderilir sorusunun bir diğer cevabı ozon yağında gizli. Bir kulak çubuğu ozon yağına bandırılır ve ağızdaki aftlara sürülür.

Karadut Suyu: Doğal olarak karadut suyu ile gargara yapmak veya içmek afta iyi gelen doğal yöntemler arasındadır.

Tuzlu Su Gargarası: Ağız yaraları için bitkisel çözüm olarak bilinen bu karışım da dilde, ağızda çıkan afta iyi gelir.

En Etkili Aft Tedavisi İçin İlaç İsimleri;

  • Oralmedic
  • Piraldyne
  • Kloroben
  • Aft Bantları
  • Ayrıca ilaç kullanmadan aftları geçirmek için listerine gibi ağız bakım, gargara ve çalkalama sularını da deneyebilirsiniz.

Eğer sürekli olarak ağız içinde aft çıkıyorsa vakit kaybetmeden bir uzman doktora başvurmalısınız. (Helikobakter piloriMide mikrobu da oral afta neden olurBehçet hastalığının en çok bilinen belirtileri arasında dilde aft, damak, yanak aftı ve ağızda çıkan aftlar vardır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski